Drejtues të Milanit po presin fundin e negociata për shitjen përfundimtare të klubit me qëllim për të hyrë fuqishëm në merkato.

Sipas raportimeve të fundit të mediave përtej Adriatikut, Milani ka hyrë në një garë të ashpër me Real Madridin për të nënshkruar me talentin e Torinos, Andrea Belotti.

Trajneri Montella kohët e fundit ka pasur debate dhe është i  pakënaqur me sulmuesin kolumbian Carloc Bacca i cili në fund të sezonit do të largohet nga “San Siro”.

Kujtojmë që për të marrë shërbimet e Andrea Belotti, Milani do ta ketë të vështirë pasi talenti kërkohet nga klube të mëdha evropiane: PSG, Arsenal, City, Man.United, Liverpool, Bayern Munich dhe Real Madrid.

Image

Artikulli paraprakShpërthen Nainngolan: “Unë, kurrë te Juventusi, ata fitojnë me panallti dhe gjyqtarë”
Artikulli tjetërWestbrook me triple-double mposhti “Mbretin”