Ai do të ngelet një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit. Ai është një fenomen nuk do të përsëritet më.

Çdo kush që e ka parë duke luajtur futboll është dashuruar me lojën, triblimet dhe golat e tij.

Më se çdo kush tjetër fëmijët janë ata që e admironin dhe ëndërronin të bëheshin si ai.

Një lojtar i Southampton, Abel Hernandez, ka bëtë tatuazh në këmbën e tij të djathtë fenomenin brazilian, Luis Nazario Da Lima Ronaldo.

Ai thotë se e ka dashuruar që fëmijë lojën e Ronaldos dhe ka pasur si qëllim të bëhej si ai prandaj vendosi të bëj këtë tatuazh. Abel Hernandez ka bërë tatuazh fytyrën e Ronaldos, kur ai ishte në kulmin e karrierës së tij.

Artikulli paraprakTajson: Nga seksi i madh që bëja në burg, nuk mund as të ecja
Artikulli tjetërEkskluzive/Ramadani: Merkato s’ka përfunduar te Trepça 89′, konkurenca në skuadër sjell titullin e kampionit