Ish-sulmuesi i Chelseas dhe Barcelonës, Eidur Gudjonsen është shprehur i gatshëm që të luaj për skuadrën Braziliane Chapeconses.

Ai në një postim në Twitter ka thënë se do të kontribuonte për klubin, nëse këta pranojnë atë të luaj, transmeton indeksonline.

Veterani 38 vjeçar ka thënë se do të luante me shumë kënaqësi edhe për faktin për tu ribashkuar me ish-shokun e skuadrës te Bracelona, Ronaldinhon.

Gudjonsen ka qenë pjesë e Barcelonës dhe Chelses dhe bartë në vete shumë trofe, si ai i Champions Leagues, Premierligës dhe La Ligës.

Image

Artikulli paraprakVIDEO/ Lapadula kërkon falje për përplasjen me Niang
Artikulli tjetërArsenali pret rikthimin e yllit të tij të dikurshëm!