Skuadra e Milanit se fundmi ka kaluar në pronësi të binismenëve kinez.

Dhe prej momentit që kinezët e kanë marrë në dorë 7 herë kampionin e Evropës po flitet për super lojtarë që do të zbarkojnë në “San Siro”.

I pari i cili pritet të ofrohet nga klubi ‘Kuq e Zi” është super anësori i skuadrës së Fiorentinës Federico Bernardeschi, 23 vjeçari shihet një prej lojtarëve më premutes në Serie A, vlera e tij momentale në treg është rreth 25 milionë euro sipas “transfermarkt” shkruan GazetaBlic.com

I dyti është argjentinasi i Viarreal Mateo Musacchio, mbrojtësi është një nga më të mirët në La Liga dhe për të thuhet që AC Milan është i gatshëm të shpenzojë 30 milionë euro.

Në mesfushë Cecs Fabregas i Chelsea, shihet si opsioni më i mirë dhe sipas mediave Italiane pronari kinez është i gatshëm të shpenzojë deri në 35 milionë euro për spanjollin shkruan GazetaBlic.com

Dhe për qendër të sulmit po fliten emrat si.. Karim Benzeam Pierre Aumbameyang apo edhe Alvaro Morata,se cili nga këta ka një kosto të madhe të lirimit nga klubet si Real Madrid dhe Dortmund, por pronari i ri Milan është i bindur që njëra nga këta “vrasës” do të transerohet në Milano.

Artikulli paraprakFOTO/ Zlatan Ibrahimovic nuk do ta harroj kurrë këtë mesazh të Milanit
Artikulli tjetërTragjedi: Vdesin plot 30 tifozë të Man Utd