Generated by IJG JPEG Library

Skuadra e drejtuar nga Paolo Sousa i ka dhënë leksion Juventusit të Max Allegrit, duke ia shkaktuar humbjen e katërt në këtë kampionat.

Golat në këtë takim u shënuan nga Nikola Kalinic (37’) dhe Milan Badelj (54’) për vendasit, teksa Gonzalo Higuain (58’) për ‘Zonjën e Vjetër’.

Futbollisti më i vlerësuar i këtij takimi është Kaliniç, i cili u notua me 8.1, ndërsa nota më e ulët e ndeshjes shkon për Claudio Marchision, që mori notën 6.0.

 

Artikulli paraprakKjo është skuadra e vetme pa humbje në 5 kampionatet e mëdha në Evropë
Artikulli tjetërJurgen Klopp tregon arsyen pse ndodhi përplasja me Mourinho