Një burrë në Tanzani e ka bërë çmendurinë në baste. Osasu Obayiuwana kishte bërë një bast me shokun e tij para ndeshjes derbi në Tanzani qëu zhvillua në mes të Young Africans dhe Simba Club.

Përpara ndeshjes, dy shokët kanë vënë bast që të parashikojnë fituesin e ndeshjes. Atij që i humbë skuadra duhet të ia dorëzonte gruan fituesit të ndeshjes.

Marrëveshja ishte bërë në një letër dhe se duhej të respektohej me çdo kusht. Obayiuwana pasi skuadra e tij u mposht ia dorëzoi gruan shokut të tij.

Në Tanzani thuhet se baste të tilla ndodhin shpesh dhe se shumë burra i kanë humbur gratë e tyre.

Image

Artikulli paraprakLiridon Leci mungon ndaj Trepçës 89
Artikulli tjetërFOTO/ Lajm për bastexhinjtë dhe tifozët. Ja sa vite jetë shpenzoni duke shikuar sport në TV