Njëri ndër trajnerët më të mirë evropian në dekadën e fundit, Carlo Ancelotti, ka drejtuar disa skuadra të mëdha nga Kontinenti i vjetër, dhe sigurisht se nëpër duart e tij kanë kaluar shumë futbollistë cilësor, ndoshta më të mirët në qarkullim.
Parma, Juventus, Milan, Chelsea, Real Madrid, Paris SG dhe Bayern Munchen, kanë qenë klubet ku ai ka punuar, ndërsa nga gjithë futbollistët që kishte në këto klube, formacioni i tij simbolik është ky:

Portier: Buffon
Mbrojtësit: Cafu, Maldini, Lampard, T.Silva
Mesfushorët: Lampard, Pirlo, Kaka
Sulmuesit: Schevchenko, Zidane, Ibrahimovic

A pajtoheni me këtë formacion, dhe a ka mundur të jetë dikush tjetër në këtë përbërje apo system 4-3-3.

Artikulli paraprakMilan tjetër goditje në nerkato zyrtarizohet brenda 48 orëve
Artikulli tjetërNjë shqiptar te Liverpool