Liga e Kampionëve pa asnjë diskutim është ëndërr e çdo futbollisti. Fillimisht kënaqësia e të luajtur në këtë garë është e madhe, e mos të flasim për ata që e kanë dhe e fitojnë këtë trofe sesi ndihen.

Në historikun e gjatë të kësaj gare kanë luajtur futbollistët më të mirë në botë, kurse emrin Champions League e mori që nga viti 1992, pasi më herët ishte quajtur Kupa e Kampionëve.

Edhe kjo garë ka heronjtë e vet, ndoshta me meritotë ndoshta jo, por është zbuluar formacioni më i mirë në histori të saj. Ka shumë njerëz në Evropë që nuk pajtohen me këtë formacion, pork a edhe të atillë që janë dakord, por si mendoni ju…presim përgjigje.

Casillaa, Maldini, Puyol, Naville, Carlos, Seedorf, Xavi, Ronaldo, Giggs, Ibrahimovic, Raul

Artikulli paraprakDihen grupet në BIBL, kosovarët mes vete kështu do të luajnë
Artikulli tjetërSuper lojtarët që ka prodhuar Dinamo Zagreb në vitet e fundit