E përdiutshmja kroate “Vecernji List” ka publikuar formacionin e mundshëm të Kroacisë në përballjen e 6 tetorit kundër Kosovës.

Në këtë formacion titullar mungojë ‘yjet” si Ivan Rakitiç, Luka Modriç dhe Dejan Loveren të cilët vuajnë nga dëmtimet.

Formacioni i mundshëm i Kroacisë: (4-2-3-1)
Subasic – Vrsaljko, Corluka, Vida, Strinić – Badelj, Kovacic – Market, Rog, Perisic – Mandzukic.

Artikulli paraprakSpanja katastrofë përballë Shqipërisë, dëmtohen dy ‘yje’ të tjerë
Artikulli tjetërShkëmbim interesant Milan-Chelsea?