Ylli shqiptar, Granit xhaka shënoi një gol spektakolar në derbin Arsenal – Manchester United dhe pati një paraqitje të jashtëzakonshme duke zënë vend edhe në formacionin e javës nga ‘goal.com’.

Më së shumti lojtar në formacionin e javës kishte Manchester City që shkatërroi Crystal Palace me rezultat 5-0.

Gael Clichy, Nicolas Otamendi, Yaya Toure dhe Kevin De Bruyne ishin pjesë e formacionit nga Manchester City.

Formacioni i javës në Premier League është ky si mëposhtë:

Artikulli paraprakStatistikat e javës së 29-të, në Vala Superligë
Artikulli tjetërZyrtare: Real Madrid ka zbuluar fanellat e dyta për sezonin 2017/18 [FOTO]