Portali i njohur “Goal.com” ka zgjedhur formacionin më të mirë pas xhiros së dytë në fazën e grupeve të Champions Leagues.

Ajo që bie sy në këtë formacion mungojë ‘yjet’ e shumtë të skuadrave të mëdha si Bajerni, Barcelona, Real Madrid apo edhe Juventus.

Ky formacion donimohet nga lojtarët e Sporting Lisbonës, Carvalho e Smedo, të cilët triumfuan ndaj Legia Ëarszaëa me rezultat 2-0.

Pjesë e këtij formacioni janë edhe Pique, Walcott, Verratti dhe Alves nga Juventusi.

Në këtë 11-she mungojnë lojtarë si Leëandoëski, Benzema, Ronaldo, Messi, Bale, Suarez etj.

Artikulli paraprakE pabesueshme/ Kosovë-Kroaci, interes i jashtëzakonshëm për bileta [FOTO]
Artikulli tjetërTrepça 89 në përkrahje të Kosovës në “Loro Boriçi”