Përfaqëuesja e Kosovës do të luaj me shumë mungesa ndaj Zvicrës në ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve, për kualifikim në Kampionatin Evropian 2024.

Sigurisht se me fondin e lojtarëve që ka për sonte trajneri Primozh Gliha, u desht të “harrnohet” disi, dhe tashmë ai ka vendosur për formacionin startues.

Artikulli paraprakGoditje e rëndë për Real Madridin, e mbylli vitin para kohe
Artikulli tjetërKroacia përfiton nga gafa e Uellsit, Bjellorusia presion Kosovës