Ndoshta njëra prej ndeshjeve vendimtare për Trepçën ’89 në garë për titull të kampionit do të jetë kjo përballë Gjilanit në stadiumin “Riza Lushta” të Mitrovicës.
Të drejtuarit e Zekërija Ramadanit do të duhet të mposhtin një kundërshtar shumë të fortë dhe të papërshtatshëm si Gjilani në mënyrë që ta prekin me njërën dorë titullin e parë në histori të klubit, ndërsa gjilanasit e drejtuar nga Arbnor Morina kanë udhëtuar për të zhvilluar lojën e tyre dhe pse jo të nxjerrin pikë siç e bënë sivjet me gjithë top-skuadrat kosovare.
Formacionet zyrtare janë këto:

Artikulli paraprakTri përforcime të mëdha po përgatitë Inter
Artikulli tjetërSuper Trepça ’89 e përcolli Gjilanin me “manita”