Gjithçka është gati edhe për fillimin e ndeshjes tjetër shumë interesante  në Vala Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Trepçës 89 dhe Dritës. Tashmë i kemi edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave.

Trepça89: Hajdari, Islami, Potoku, Troshupa, Jashari, Maloku, Pasoma, Idrizi, Hasani, John, Maxhuni

Drita: Latifi, Kuka, Hashani, Dragusha, Bllazhevski, Osmani, Berisha, Zeneli, Maliqi, Tusini, Gllaveski

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Gjilani-Feronikeli
Artikulli tjetërTjetër triumf për Nico Rosberg, fitoi në Belgjikë