Derbi i madh kosovar për këtë xhiro në Vala Superligë lihet në Mitrovicë. Kampioni aktual Trepça ’89 e luan njërën prej ndeshjeve në vendimtare në garë për titull.
Drita në rast të fitores eventuale, definitivisht do ta dëshmoj fuqinë që e ka sivjet dhe luftën për titull.
Formacionet zyrtare janë këto:

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Besa-Prishtina
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Llapi – Liria