Njëra prej ndeshjeve apo ndoshta ndeshja më e nxehtë e play-offit për kualifikim në botërorin Rusis 2018, do të jetë ndërmjet Suedisë dhe Italisë.

Ndeshja e parë luhet sonte në Suedi, dhe parashikohet shumë e fortë dhe aspak e parashikueshme sepse agjkë nuk dihet.

Formacionet zyrtare tashmë kanë dal dhe janë si në vijim:

Artikulli paraprakPenalltia që po e vënë në dyshim UEFA-në
Artikulli tjetërRamadani gol ëndrrash, por Irlanda prish festën e Shpresave në fund