Sampdoria dhe Milan e hapin javën e katërt në kampionatin italian Serie A. Skuadra vendase është me formacionin më të mirë të mundshem, duke startuar për herë të parë edhe talenti belg Dennis Praet, kurse te Milan Bacca është lënë në bankën rezervë, kurse vendin e tij e ka zënë sulmuesi Gianluca Lapadula i cili do të luajë me të rikthyerin Mbaye Niang.

Sampdoria: 2 Emiliano Viviano, 37  Milan Skriniar, 26  Matías Silvestre, 19  Vasco Regini

22  Jacopo Sala, 9  Luis Muriel, 34  Lucas Torreira,18  Dennis Praet,16  Karol Linetty,

8 Édgar Barreto,27  Fabio Quagliarella.

 

Milan: 99  Gianluigi Donnarumma,13  Alessio Romagnoli, 29  Gabriel Paletta, 96 Davide Calabria, 20  Ignazio Abate,18  Riccardo Montolivo, 5 Giacomo Bonaventura, 23  José Sosa, 9  Gianluca Lapadula, 11  M’baye Niang, 8  Suso

Artikulli paraprak“CAS” mban pezull dënimin e Realit për kontratat me minorenët
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Chelsea – Liverpool