Në 16.15 në Santiago Bernabeu, Real Madrid do të zhvilloj ndeshjen kampionale përballë Valencias, e vlefshme për javën e 35. Madrienët të cilët fituan tri ditë më herët 2:5 te Deportivo, këtë herë presin një kundërshtar gjithonë të papërshtatshëm, por sivjet Valencia nuk është treguar e denjë sa duhet.
Formacionet janë tashmë zyrtare, kurse në pëbërjen e parë të Realit kthehen Ronaldo dhe Benzema.

 

Real Madrid
1 Keylor Navas
4 Sergio Ramos
6 Nacho
12 Marcelo
2 Daniel Carvajal
14 Casemiro
8 Toni Kroos
19 Luka Modric
9 Karim Benzema
7 Cristiano Ronaldo
10 James Rodríguez

Valencia
1 Diego Alves
5 Eliaquim Mangala
24 Ezequiel Garay
26 Toni Lato
21 Martin Montoya
15 Fabián Orellana
18 Carlos Soler
10 Daniel Parejo
22 Santi Mina
17 Nani
9 Munir El Haddadi

Artikulli paraprakLuan Krasniqi parashikon fituesin e duelit Joshua- Klitschko
Artikulli tjetërLlapi vazhdon me fitore në shtëpi dhe drejtë pozitës së dytë