Dueli i ri mes dy gjigandëve evropian për disa minuta pritet të fillojë. Real Madrid dhe Bayern Munich përballen përsëri një javë pas fitores së madrilenëve në Allianz Arena (1-2).

Tashmë trajnerët e të dy skuadrave kanë zyrtarizuar njëmbëdhjetshet startuse që do ti kundërvihen njëri tjetrit.

 

Real Madrid: Keylor Navas, Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo, Casemiro, Modric, Kroos, Isco, Benzema dhe Cristiano Ronaldo.

Bayern Munich: Neuer; Lahm, Boateng, Hummels, Alaba; Alonso, Vidal; Robben, Thiago, Ribery; Lewandowski.

Artikulli paraprakFaktori që mund të sjell Willian te Manchester United
Artikulli tjetërAtl.Madrid avanson te Leicester (video-goli)