Akti i dytë i Superkupës së Spanjës fillon në ora 23.00, ku përballen dhe njëherë dy klubet më të mëdha botërore, Real Madrid-Barcelona.

Reali ka epërsinë e madhe nga ndeshja e parë sepse fitoi 1:3 në Camp Nou, dhe është shumë afër ta fitoj trofeun e Superkupës, vetëm pak ditë pas trofeut të Superkupës së Evropës.

Cristiano Ronaldo mungon shkaku i kartonit të kuq, por kthehet kroati Luka Modric, ndërsa te Barcelona mungon Andres Iniesta shkaku i lëndimit.

Formacionet zyrtare janë këto:

Real Madrid
1Keylor Navas
4Sergio Ramos
5Raphaël Varane
12Marcelo
2Daniel Carvajal
23Mateo Kovacic
8Toni Kroos
10Luka Modric
9Karim Benzema
20Marco Asensio
17Lucas Vázquez

Barcelona
1Marc-André ter Stegen
3Gerard Piqué
23Samuel Umtiti
14Javier Mascherano
21André Gomes
4Ivan Rakitic
5Sergio Busquets
18Jordi Alba
20Sergi Roberto
9Luis Suárez
10Lionel Messi

Artikulli paraprakEstonia mposhti Maqedoninë, ia hap rrugën Kosovës për kualifikim
Artikulli tjetërVIDEO: Kjo ishte pritja e klubit Milan për zyrtarët e Shkëndijës