Pas pak fillon derbi i madh spanjoll dhe i kryeqytetit, Real Madriud-Atl.Madrid, që po pritet me interesim të madh në mbarë botën.
Mbretërit nuk guxojnë të gabojnë, mysafirët kërkojnë fitoren për një vend të sigurtyë në Champions League.

Formacionet zyrtare janë këto:
Real Madrid
1Keylor Navas
4Sergio Ramos
3Pepe
12Marcelo
2Daniel Carvajal
14Casemiro
8Toni Kroos
19Luka Modric
9Karim Benzema
7Cristiano Ronaldo
11Gareth Bale

Atl.Madrid
13Jan Oblak
2Diego Godín
15Stefan Savic
3Filipe Luís
20Juanfran
8Saúl Ñíguez
14Gabi
10Yannick Carrasco
6Koke
7Antoine Griezmann
9Fernando Torres

Artikulli paraprakShënoi dy gola e më pas në aeroport bëri një gjest të paparë!
Artikulli tjetërPrishtina fitoi, por Trepça bëri ballë