Prishtina dhe Liria e luajnë ndeshjen shumë të rëndësishme të javës së 30. në Vala Superligë. Kaltër e bardhët e kanë trnin e fundit për pozitën e dytë, kurse Liria t’i largohet barazhit. Formacionet zyrtare janë këto:

Artikulli paraprakEric Dier, lajmi i fundit për të që i bënë tifozët e…
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Llapi – Feronikeli