Ndeshja e parë dhe derbi e xhiros së pestë në Vala Superligë zhvillohet pas pak minutash në Kastriot, ku Prishtina e mirëpret Gjilanin që kurrë nuk ka shënuar fitore në udhëtim ndaj Prishtinës, e këtë e kërkon sot.

Formacionet zyrtare janë këto:

Prishtina: Muçiqi, Maxhuni, Leci, Dallku, Kukaj, Curri, Krtasniqi, Pevçeli, Lushtaku, Januzi, Khalid

Gjilani: Maloku, Kastrati, Bekteshi, Thaqi, Blakqorri, Mustafa, Ahmeti, Shabani, Haxhimusa, Eminhaziri, Aliu.

Artikulli paraprakScholes këshillon Pogba: Mjaft tentove t’i ngjash Messit
Artikulli tjetërF1, Singapore, Red Bull shumë i shpejtë