Derbi Prishtina-Besa, gjithmonë ka sjell interesim të mad të futbolldashësit në vendin tonë, si nëpër stadiume ku janë zhvilluar, ashtue dhe përmes televizioneve kur janë transmetuar.
Edhe këtë herë kjo përballje pritet të jetë shumë e fortë dhe e paparashikuar, andaj pritet të sjell një tjetër dramë futbolli.
Formacionet tashmë kanë dal dhe janë si në vijim:

Prishtina: Muçiqi, Dallku, Neziri,Curri, Pevçeli,Gauthier, Krasniqi, Dumani, Osmani, Januzi
Besa:Kolshi, Osmani, Kastrati, Turku, Prekazi, Gashi, Qorraj, Elshani, Shabani, Karahoda, Miftaraj

Ndeshja e parë në Pejë pati përfunduar me barazim 1:1.

formacioni

Artikulli paraprakDerbi i madh i sulmuesve! Kush shënon dhe fiton?
Artikulli tjetërATP Tour Finals, Murray nuk ndalet