Në tjetër ndeshje e rëndësishme për Milanon në garë për Europa League. Në stadioAdriatiko, Pescara pret rosonerët me vendasit që janë pa ambicje, por do të luajnë lojën e tyre që së paku të kënaqin tifozët e tyre.
Formacionet zyrtare janë këto:

PESCARA: Fiorillo, Biraghi, Campagnaro, Bovo, Zampano; Memushaj, Muntari, Koulibaly; Benali, Bahebeck, Caprari.
MILAN: Donnarumma, Calabria, Paletta, Romagnoli, Vangioni, Mati Fernandez, Sosa, Pasalic, Deulofeu, Bacca, Ocampos

Artikulli paraprakDiçka të tillë kurrë nuk keni parë!
Artikulli tjetërTjetër ndeshje e bukur dhe me gola në Serie A