Për pak minuta në San Siro nis ndeshja e parë e xhiros së pesët në Serie A, dhe njëherësh konsiderohet si kryesorja e kësaj mesjave në Itali dhe jo vetë.

Formacionet zyrtare janë këto:

MILAN (4-3-3): Donnarumma; Calabria, Paletta, Romagnoli, De Sciglio; Kucka, Montolivo, Bonaventura; Suso, Bacca, Niang. Rezervë. Gabriel, Plizzari, Ely, Vangioni, Gomez, Abate, Locatelli, Sosa, Pasalic, Poli, Honda, Luiz Adriano, Lapadula.

Trajner:. Vincenzo Montella

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Bastos, de Vrij, Radu; Basta, Parolo, Cataldi, Milinkovic, Lulic; Djordjevic, Immobile. Rezervë. Marchetti, Vargic, Hoedt, Wallace, Patric, Lukaku, Murgia, Leitner, Luis Alberto, Lombardi, Felipe Anderson, Keita.

Trajner:. Simone Inzaghi

Artikulli paraprakEnrique: Jo hap fals me Atleticon në “Camp Nou”
Artikulli tjetërI thanë nuk do të mund të ecës për shkak të paralizës, e debutoi për Cagliarin