Pas pak në Anfield Road, zhvillohet ndeshja më e madhe në histori të futbollit anglez, Liverpool-Manchester United, që po pritet me interesim të jashtëzakonshëm.
Liverpool luan pa sulmuesin e lënduar Sadio Mane, kurse te Man.United, mungojnë disa lojtarë domethënës, por pa dyshim kryesori është Paul Pogba.
Formacionet zyrtare tashmë kanë dal dhe janë si më poshtë:

Liverpool
22Mignolet
12Gomez
32Matip
6Lovren
18Moreno
5Wijnaldum
14Henderson
23Can
11Salah Ghaly
9Firmino
10Coutinho
Zëvendësimet
1Karius
7Milner
15Sturridge
17Klavan
21Oxlade-Chamberlain
29Solanke
66Alexander-Arnold

Man Utd
1de Gea
25A Valencia
12Smalling
4Jones
36Darmian
21Herrera
31Matic
18Young
22Mkhitaryan
11Martial
9R Lukaku
Zëvendësimet
2Lindelöf
8Mata
14Lingard
17Blind
19Rashford
20Romero
38Tuanzebe

Artikulli paraprakDikur bashkë, sot kundërshtar….
Artikulli tjetërNuk luan as në Dortmund shkaku i zhurmës!