Pas pak çastësh në Millenium stadium të Kardifit në Uells zhvillohet ndeshjea finale e Champions League për edicionin 2016/17, ku do të përballen Juventus dhe Real madrid.

Formacionet startuese janë si më poshtë:

Artikulli paraprakVIDEO/ Zbulohet fjala misterioze e Zidanes para finales së madhe
Artikulli tjetërMbretërit nuk lëkunden nga froni, “Zonja e Vjetër” sërish dështon në aktin final