Derbi D’Italia më pranë se kurrë. Në ora 18.00 në Giuseppe Merazza do të nis ndeshje numër 230 ndërmjet rivalëve të mëdhenjë të futbollit italian që kërkojnë fitoren e radhës në kampionat.

Inter luan me formacionin e plotë, kurse Juventusi do të ta nis ndeshjen pa Gonzalo Higuain i cili është në bankën rezervë, ndërsa vendin e tij e ka zënë pas balotazhit Mario Mandzukic.

Inter: 1Handanovic, 25Miranda, 21Santon, 24Murillo, 33D’ambrosio, 87Candreva, 17Medel 19Banega, 6João mário, 23Éder, 9Icardi

Juventus:1Buffon, 3Chiellini, 19Bonucci, 4Benatia, 5Pjanic ,22Asamoah ,12Alex sandro ,26Lichtsteiner, 6Khedira ,17Mandzukic ,21Dybala

Artikulli paraprakLlapi ndali hovin e Lirisë, Hajvalia befasoi Dritën në Gjilan
Artikulli tjetërE paralajmëruar dhe e pritshme, Sadat Pajaziti dha dorëheqje