Për pak minuta në Kishnicë do të filloj ndeshja e parë e javës së 27-të, në Vala Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Hajvalisë dhe Prishtinës, ku kaltër e bardhët pritet sigurtë të fitojnë.
Formacionet zyrtare janë këto:

 

Artikulli paraprak100 herë Besarti (Video)
Artikulli tjetërPrishtina mezi mposhti Hajvalinë! Një gol mjaftoi për pikët e plota