Për pak minuta do të nis ndeshja kampionale e Vala Superliygës së Kosovës në futboll në mes Gjilanit dhe Drenicës, që njëherësh është një nga dy derbit e kësaj jave.

Formacionet zyrtare kanë dal dhe janë si vijojnë.

Gjilani: Maloku, Kastrati, Bekteshi, Thaqi, Blakqori, Mustafa, Ahmeti, Shabani, Sherifi, Haxhimusa, Gashi

Drenica: Sadiku, Ibrahimi, Caka, Geci, Bejta, Krasniqi, Mëziu, Osmani, Syla, Dajaku,Arifaj

Artikulli paraprakTer Stegen Ko, Neymar OK
Artikulli tjetërAtletico kthehet fuqishëm