Për pak minuta ën Drenas do të filloj ndeshja derbi e kampionit aktual Feronikelit dhe Prishtinës, që ka zgjuar interesim të madh te futbolldashësit kosovar. Kan dal edhe formacionet zyrtare të cilat janë si në vijim:

Feronikeli: Neziri, Krasniqi, Limani, Gërbeshi, Haliti, Shabani, Zhdrella, Malici, Zeka, Milicaj, Prokshi

Prishtina: Muçiqi, Maxhuni, Leci, Dallku, Kukaj, Curri, Krasniqi, Pevçeli, Khalid, Januzi, Lushtaku.

Artikulli paraprakZidane provokoi rivalin më të madh!
Artikulli tjetërManchester United e “asfaltoi” kampionin aktual