Pas pak në Drenas do të nis ndeshje derbi e xhiros së parë në Vala Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet kampionit aktual Feronikelit dhe Besës së Pejës, dy skuadra që pretendojnë titullin këtë vit.

Feronikeli: Troshup, Krasniqi, Shala, Gerbeshi, Limani, Shabani, Zhdrella, Maliqi, Mulicaj, Kurrtishaj, Prokshi

Besa: Kolshi, Osmani, Ppauqi, Prekazi, A. Papuqi, Miftaraj, Dabiqaj, Elshani, Shabani, Qorraj, Rexha.

Artikulli paraprakLehtë për Man City
Artikulli tjetërKy portier edhe zyrtarisht te Barcelona