Për pak minuta në Ferizaj do të nis ndeshja kampionale e Vala Superligës ndërmjet Ferizajt dhe Feronikelit. Vendasit mirëpresin kampionët pas fitores së madhe që e arritën ndaj Gjilanit në xhiron e kaluar, kurse Feronikeli ka udhëtuar për fitoren e radhës që e mban në hap me kryesuesit.

Ferizaj: Rexhepi, Istrafi, Bardhi, Tërshana, Thaqi, Selmani, Shabanim Kuka, Sadriu, Shabani,Bushi

Feronikeli:Nezir,iDoshlaku,Shala,Gërbeshi,Limani,Haliti,Milicaj,Shabani,Hoti,Kurtishaj,Prokshi

 

 

Artikulli paraprakRekord i Juventusit, futi në lojë 16-vjeçarin
Artikulli tjetërMan City bëhet gati për transferimin e shekullit!