Para pak çastesh dolën edhe formacionet zyrtare të dërbit numër 29- të “Anamoravës” nga viti 1999 e këtej. Të dy trajnerët kanë në dispozicion lojtarët më të mirë të mundshëm dhe të dy kërkojnë fitore në këtë ndeshje të madhe.

Drita: Latifi, Bytyqi, Byqmeti, Hashani, Haliti, Osmani, Blazhevski, Zeneli, Maliqi, Berisha
Gjilani: Maloku, Kastrati, Bekteshi, Thaqi, Blakqori, Mustafa, Shabani, Ahmeti, NEBIU, Rusi, Eminhaziri

Artikulli paraprakPSG kthen ultrasit në stadium pas 5 vitesh
Artikulli tjetërDerbi po ofron, tifozët po bëhen gati