Drenica dhe Llapi luajnë ndeshjen e tyre shumë të rëndësishme për shkak se njëra dëshiron që t’i largohet sa më shumë zonës së barazhit, kurse tjetra në jetë sa më afër kryesueve të tabelës.
Formacionet zyrtare janë këto:

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Prishtina-Drita
Artikulli tjetërPremier League me shumë yje? Ndryshe mendon legjenda e Uellsit, Ryan Giggs