CROTONE (3-4-3): Cordaz; Ceccherini, Dussene, Ferrari; Rosi, Capezzi, Crisetig, Mesbah; Stoian, Falcinelli, Tonev.

Rezerva.: Festa, Viscovo, Claiton, Martella, Sampirisi, Acosty, Barberis, Sulijc, Kotnik, Nalini, Simy, Trotta.
Trajner.: Nicola.

ROMA (3-4-2-1): Szczesny; Manolas, Fazio, Ruediger; Bruno Peres, Paredes, Strootman, Emerson Palmieri; Salah, Nainggolan; Dzeko.

Rezerva.: Alisson, Lobont, Vermaelen, Juan Jesus, Mario Rui, Gerson, De Rossi, Grenier, Perotti, El Shaarawy.
Trajner.: Spalletti.

Gjyqtar kryesor: Russo
Asistent: Paganessi – Alassio
Gjyqtar i katërt: Valeriani
Ruajtsit e vijave fundore: Massa – Sacchi

Artikulli paraprakZyrtare: Miqësorja Brazil – Argjentinë do të zhvillohet me këtë datë në Australi
Artikulli tjetërShqiptari e “fikë” bastoren, ja pesë ndeshjet e qëlluara dhe shuma e fituar