Chelsea pret në shtëpi Tottenhemin në derbin e Londrës që luhet në javën e dytë të Premier League, me të dyja skuadrat që kërkojnë të marrin fitoren e dytë.

“Blutë” e drejtuar nga Thomas Tuchel, që ka bilanc 100% si trajner ndaj Tottenham, fituan me vështirësi ndeshjen e parë përballë Evertonit në udhëtimme rezultatin 0-1. Nga ana tjetër, Spurs me Antonio Conten, deklasuan Southamptonin, me rezultat 4-1.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, do ta nis këtë takim nga stoli, ashtu si në ndeshjen e parë përballë Evertonit.

Artikulli paraprakOferta për Depay: tre vjet dhe 6 milionë në vit
Artikulli tjetërTottenham shpëtoi nga humbja, Kane shënoi në 90+6