Futbolli anglez edhe në ditën e premte, diçka që nuk kishte ngjarë më herët. Ndeshja kryesore e javës zhvillohet në Stamford Brige ku Chelsea dhe Liverpool do të kërkojnë fitoren e plotë. Të dyja skuadrat janë pothuasje me foprmacionet më të mira të mundshme.

Chelsea:13Thibaut Courtois, 30David Luiz, 24Gary Cahill, 28César Azpilicueta, 2Branislav Ivanovic, 8Oscar, 21Nemanja Matic, 7N’Golo Kanté, 19Diego Costa, 10Eden Hazard, 22Willian

Liverpool:22Simon Mignolet, 6Dejan Lovren, 32Joël Matip,7James Milner, 2Nathaniel Clyne, 14Jordan Henderson, 5Georginio Wijnaldum, 20Adam Lallana, 10Philippe Coutinho 15Daniel Sturridge, 19Sadio Mané

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Sampdoria –Milan
Artikulli tjetërSuper Bacca, Milan fitoi në Ferraris