Pas pask zhvillohet ndeshja e pare e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, Benfica-Dortmund.
Gjermanët u tyreguan fenomenal në këtë garë çka nuk mund të thuhet edhe në kampionat, ndërsa deri sonte ishte e kundërta me portugezët.

Benfica: 1.Ederson, 14.Victor Lindelöf, 4.Luisã, 19.Eliseu, 50.Nelsinh, 5.Ljubomir Fejsa,21.Pizzi
15.André Carrillo, 18.Eduardo Salvio, 27.Rafa, 11.Kostas Mitroglou

Dortmund: 38.Roman Bürki, 5.Marc Bartra, 29.Marcel Schmelzer, 25.Sokratis Papastathopoulos
37.Erik Durm, 26.Lukasz Piszcze, 33.Julian Weigl, 13.Raphael Guerreiro, 7.Ousmane Dembélé
17.Pierre-Emerick Aubameyang, 11.Marco Reus

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Paris SG-Barcelona
Artikulli tjetërLekcion dhe spektakël i Paris SG përballë Barcelonës