Pas pak në Camp Nou, zhvillohet neshja më e madhe botërore neë futboll, Barcelona-Real Madrid.

Edhe pse pas një kohë shumë të gjatë ky duel nuk përcakton asgjë dhe luhet vetëm për statistika, megjithatë Zinedine Zidane ka befasuar me formacionin më të mirë të mundshëm duke e nis ndeshjen me sulmin BBC, Bale-Benzema Ronaldo, kurse formacioni i Barcelonës pas shumë kohësh kthehet në 4-4-2, sistem klasik.
Është kjo mbrëmja e madhe dhe unike për gjeniun Andres Iniesta i ciliu e luan El Clasicon e tij të fundit.
Formacionet zyrtare janë këto:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here