Barcelona e ka harruar disfatën befasuese në shtëpi nga Alaves në La Liga, dhe tash është rikthyer e koncetruar në Ligën e Kampionëve. Formacioni i blaugranëve është ai më i forti në mënyrë që të mos ketë më befasi, ndërsa edhe Celtic do të luajë me formacionin më të mirë të mundshëm.

 • Barcelona
 • 1.Marcter Stegen(GK)
 • 3.Piqué
 • 4.Rakitić
 • 5.Busquets
 • 9.Suárez
 • 10.Messi(C)
 • 11.Neymar
 • 18.Jordi Alba
 • 20.Sergi Roberto
 • 21.André Gomes
 • 23.Umtiti
 • Celtic
 • 24.de Vries(GK)
 • 2.Touré
 • 6.Bitton
 • 8.Brown(C)
 • 10.Dembélé
 • 11.Sinclair
 • 12.Gamboa
 • 23.Lustig
 • 27.Roberts
 • 28.Sviatchenko
 • 63.Tierney

 

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Paris SG-Arsenal
Artikulli tjetërKy është lojtari i radhës që do të luajë për Kosovën