Klasikja e futbollit spanjoll dhe derbi i kësaj xhiroje në La Liga nis për pak minuta në Campo Nou ndërmjet Barcelonës dhe Atl.Madrd. Formacionet zyrtare janë këto:

Barcelona: 1Marc-André ter Stegen,14Javier Mascherano, 3Gerard Piqué, 18Jordi Alba, 20Sergi Roberto, 5Sergio Busquets, 8Andrés Iniesta, 4Ivan Rakitic, 9Luis Suárez, 11Neymar, 10Lionel Messi

Atletico Madrid: 13Jan Oblak, 2Diego Godín, 15Stefan Savic, 3Filipe Luís, 20Juanfran 14Gabi, 8Saúl Ñíguez, 6Koke, 21Kevin Gameiro, 10Yannick Carrasco, 7Antoine Griezmann

 

 

Artikulli paraprakBehar Maliqi flet ekskluzivisht për derbin kundër Prishtinës
Artikulli tjetërPritej dhe ndodhi: Reali ndalet nga Villarreal