Në ora 20.45, në Emirates të Londrës, fillon ndeshja e parë Arsenal-Leicester në kuadër të edicionit të sivjetmë në elitën e futbollit anglez, që për herë të parë në histori zhvillohet ditën e premte.
Njëra ndër skuadrat pretendente për titull pëballet me kampionin e para dy viteve, dhe pa dyshim se pritet një lojë e bukur dhe me gola.
Formacionet zyrtare janë këto:
Arsenal
33 Petr Cech
18 Nacho Monreal
31 Sead Kolasinac
16 Rob Holding
29 Granit Xhaka
35 Mohamed Elneny
15 Alex Oxlade-Chamberlain
24 Héctor Bellerín
9 Alexandre Lacazette
11 Mesut Özil
23 Danny Welbeck

Leicester
1 Kasper Schmeichel
15 Harry Maguire
5 Wes Morgan
28 Christian Fuchs
2 Danny Simpson
22 Matty James
25 Wilfred Ndidi
11 Marc Albrighton
26 Riyad Mahrez
9 Jamie Vardy
20 Shinji Okazaki

Artikulli paraprakPSG, Neymar gati të debutojë të dielën ndaj Guingamp
Artikulli tjetërKy është formacioni i “pleqve” në La Liga për sezonin e ri