Serie A është kthyer sërish në vëmendjen e kryesore të futbollit europian. E gjitha kjo falë Milanit që deri më tani ka kryer me sukses 10 blerje të bujshme, ku të gjithë së bashku kalojnë vlerën e 200 milionë eurove.

E përditshmja italiane “Corriere dello Sport” ka publikuar formacionet për sezonin e ardhshëm të Milanit, Juventusit, Interit, Lazios, Napolit dhe Romës.

Ajo që bie në sy është prezenca si titullar e portierit shqiptar të Lazios, Thomas Strakoshës i cili sezonin e kaluar zhvilloi një paraqitje spektakolare.

MILAN (4-3-3): Donnarumma; CONTI, BONUCCI, Romagnoli, RODRIGUEZ; KESSIE, BIGLIA, HAKAN CALHANOGLU; Suso, ANDRE SILVA, Bonaventura.

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, SKRINIAR, Miranda, Ansaldi; Gagliardini, Kondogbia; Candreva, BORJA VALERO, Perisic; Icardi.

JUVENTUS (4-2-3-1): Buffon; DE SCIGLIO, Benatia, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic; DOUGLAS COSTA, Dybala, Mandzukic; Higuain.

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Ëallace, De Vrij, Radu; Felipe Anderson, Milinkovic-Savic, LUCAS LEIVA, Parolo, Lulic; Immobile, Keita.

NAPOLI (4-3-3): Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Diaëara, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne.

ROMA (4-3-3): Alisson; KARSDORP, Manolas, Fazio, KOLAROV; Nainggolan, De Rossi, Strootman; DEFREL, Dzeko, Perotti.

Artikulli paraprakDeklarata e shekullit nga Tyson: Mayweather mund ta vrasë McGregor në ring
Artikulli tjetërNeymar, në Francë akoma shpresojnë te transferimi i “çmendur”