Të dielën përveç derbit lokal Gjilani-Drita, pa asnjë dyshim luhete dhe derbi tjetër i madh, Llapi-Trepça ’89, që vendos edhe kampionin vjeshtor në rast se Llapi fiton apo barazon ne rast se Prishtina nuk fiton te Feronikeli.
Formacionet e mundshme tw kwtyre skuadrave janw kwto, kuptohet sipas Korneri.net, pasi nuk pwrjashtohet mundwsia qw te Llapi tw startoj Hamdi Namani.

Llapi: Ademi, Jashari, Sinani, I.Blakçori, B.Emini, Zhdrella, Shabani, Begolli, E.Zeqiri, Berbatovci, Daku. Kryetrajner: Tahir Batatina.

Trepça ’89: Hajdini, Asare, Izmaku, Lladrovci, Potoku, Idrizi, Maloku, Hasani, Hajdari, Broja, John. Kryetrajner: Gani Sejdiu.

Artikulli paraprakBefason sulmuesi kryesor i Drenicës, Genc Hamiti
Artikulli tjetërFormacionet e mundshme në derbin e zjarrtë Gjilani – Drita