Florian Marku fiton ndeshjen e sotme ndaj serbit Stefan Suskavcevic.

Floriani u gjend në vështirësi vetëm për pak sekonda pasi serbi e lidhi atë duke e mbajtur afër tij dhe duke mos i lënë hapësirë shqiptarit që ta godasë.

Por kjo gjë nuk i zgjati për shumë kohë serbit pasi Floriani menjëherë ka reaguar dhe i kanë mjaftuar 2 minuta që ta nxirrte jashtë loje serbin Suskavcevic, shkruan shqiperiaime.al.

Për të shikuar ndeshjen e Florianit ishte dhe Kapiteni legjendar i Kombëtares Shqiptare Lorik Cana i cili ka udhëtuar nga larg për të qenë pranë kampionit shqiptar.

Artikulli paraprakMonaco drejt titullit shkëlqen ndaj Lyon
Artikulli tjetërNotat e lojtarëve: Messi i tregon Ronaldos kush është “Baba” i topit [FOTO]