Daniel Wilkinson është futbollisti i rradhës që ndërron jetë tekas po luan në fushën e gjelbërt. Lajmi i vdekjes së tij ka tronditur jo vetëm botën e futbollit por të gjithë opinionin sportiv.

Trajneri i skuadrës së tij, Craig Eliot, trajneri i skuadrës amatore ku aktivizohej i riu ka folur për mediat angleze duke rrëfyer momentet e tmerrit në spital, transmeton Lajmi.

“Nuk dinim aspak se cfarë të bënim. Të gjithë shkuam në spital, por e vetmja gjë që mund të bënim ishte të mbështesnim familjarët e tij”, tha Eliot.

“Mami dhe babi i tij janë njerëz shumë të fortë. Ne kishim nënshkruar me Eliot para fillimit të sezonit, ndërsa ai ishte zhvendosur në Sheffield me të dashurën e tij. Ishte një djalosh fantastik. Nuk kam fjalë”, shtoi ai.

Artikulli paraprakIlda Bejleri braktis Shqipërinë për Kosovën, ja çfarë i bën Milot Rashica
Artikulli tjetërTopi lë të vdekur në vend gjyqtarin (Video)