Në katër ndeshjet e ardhshme si vendas Flamurtari, do ti luaj jashtë Prishtinës, kjo për arsye se Komisioni Disiplinor, pezulloi fushën e prishtinase për arsye të incidenteve që ndodhën në ndeshjen kun dër Vëllaznimit, ku pas barazimit në sekondat e fundit të gjakovare tifozët vendas sulmuan futbolliatët musafir me ç’rast gjyqtari ndërpreu ndeshjen pranë rezultatir 1:1.

Komisioni Disiplinor morri vendim që fusha fusha e Flamurtarit, të pezullohet për katër ndeshjet e rradhës të Flamurtarit, si vendas dhe do të hy në fuqi nga ndeshja e ardhshme ndaj Trepçës 89.

Redaksia e Korneri.net, nga burime të sakta mëson se kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin e Llapit, “Zahir Pajaziti”.

Artikulli paraprakIncidenti me Vëllaznimin: Dënim i rënd për Flamurtarin
Artikulli tjetërInter befason tifozët e skuadrës: Përforcimi i dimrit në vizita mjekësore