Pas fitores 2:1 ndaj Rahovecit në shtëpi me dy golat e sulmuesit Ademi, skuadra kryeqytetase Flamurtari rikthehet në elitën e futbollit kosovar.
Pas fitores së 18 sezonale dhe 59 pikëve në tabelë, kuq e zinjtë nga paralagja e Prishtinës ia dolën të sigurijnë elitën dhe gëzimi i tyre është i madh.
Pas du viuteve të fundit kur Flamurtari luajti në barazh dhe humbi pas penalltive, e treta e vërteta ishte fatlume.
Redaksia e Korneri.net, i uron fat në Vala Superligës për edicionin e ardhshëm.

Artikulli paraprakLiverpool i hatashëm, Champions League sigurtë
Artikulli tjetërEdhe Vëllaznimi është rikthyer në elitën e futbollit kosovar